Referencie od klientov

Generálna oprava Šikmej schodiskovej plošiny

Holiday park Kováčová - medzi šatňami a bazénom.

Spoločnosť SPIG, s.r.o. bola v roku 2014 poverená vyrobiť a namontovať šikmú schodiskovú plošinu pre Holiday park Kováčová do priestorov medzi vnútorným bazénom a šatňami. Kvôli vysokej vlhkosti vzduchu a silným účinkom liečivej vody z vrtu K2 bolo pred otvorením sezóny v roku 2018 potrebné šikmú schodiskovú plošinu kompletne zreparovať. Už pri výrobe v roku 2014 bolo vo firme SPIG, s.r.o. jasné, že musia vyrobiť zariadenie, ktoré bude schopné odolávať tomuto prostrediu, preto celé telo šikmej plošiny aj dráha po ktorej jazdí sú z antikoru – nerezu. Na celom tele plošiny sa kvôli vysokému výskytu minerálov v prostredí vytvoril povlak, ktorý bránil bezpečnému použitiu zariadenia a preto bolo potrebné konať. Na kompletnú repasiu zariadenia SPIG, s.r.o. dostal týždeň počas odstávky.

Prečítať celý článok ►


Zvislá plošina os 200 pre DSS "Ipeľ"

„IPEĽ“ ZSS Leľa poskytuje sociálne služby 70 prijímateľom. Prijímatelia sú ubytovaní v dvoch pavilónoch. V hlavnom  pavilóne je ubytovaných 50 prijímateľov, na prízemí budovy 23 prijímateľov a na poschodí 27 prijímateľov. Obyvatelia na prízemí sú vozíčkári, alebo úplne imobilní klienti. Už aj na poschodí prevládajú skôr ťažko sa pohybujúci klienti. Ani v jednej budove nebol výťah na prepravu osôb. Z tohto dôvodu bolo veľkým prínosom zriadiť zvislú schodiskovú plošinu.

Oslovili sme firmu SPIG, s. r. o. Zvolen, aby si prezreli naše zariadenie a vypracovali pre nás čo najoptimálnejší projekt s cenovou ponukou. Rozhodli sme sa pre zvislú schodiskovú plošinu, nakoľko toto bolo najvhodnejšie z hľadiska možného priestoru. Plošina je určená na prekonávanie architektonických bariér (nakoľko sa jedná o starú budovu, schodisko je točené, čo je nebezpečné pri schádzaní po ňom). Imobilná osoba sa môže na plošine prepravovať na vozíku alebo na sklopenej sedačke. Keďže chceme našim klientom zabezpečiť kvalitné poskytovanie sociálnych služieb, chceme im zabezpečiť aj bezbariérový pohyb bez akýchkoľvek obmedzení. Do tej doby sme museli každého jedného klienta osobne sprevádzať schodiskom dole a hore, keď chcel tráviť čas v parku na čerstvom vzduchu, alebo sme ho prevážali do zdravotníckeho zariadenia.

 

Prečítať celý článok ►

 

 


"Môžem vyjadriť absolútnu spokojnosť a vďaku s prístupom firmy Spig Zvolen za vyriešenie mojej architektonickej bariéry a realizáciu šikmej schodiskovej plošiny. Som s ňou veľmi spokojný, uľahčila život nielen mne, ale aj mojim blízkym. Oceňujem najmä výbornú komunikáciu, profesionalitu ako od obchodných zástupcov až po konštruktérov, naozaj sa starajú o svojho klienta. Vedia poradiť, pomôcť pri vybavovaní žiadosti na miestnych úradoch, sú ústretový... Musím tiež ešte pripomenúť nadmieru spokojnosti so stropným zdvihákom, ktorý mi pomáha pri presunoch z postele na vozík a opačne. "

JURAJ K 
 


"Seriozne jednanie, prijemní ludia, kvalitná práca."

IGOR F.

 

 

 


" Bez stropného zdviháka? Už ani neviem ako by sme doma fungovali.

Používam ho keď prechádzam z postele na vozík, rovnako aj pri kúpaní. V SPIGU navrhli riešenie vďaka ktorému prechádzam z izby cez chodbu do kúpeľne priamo vo vaku a nebolo potrebné prebúrať zárubne. Som s tým veľmi spokojný a vďačný UPSVaRu za priznanie príspevku na stropný zdvihák a ľuďom zo SPIG, s.r.o. , ktorý mi to pomohli vybavovať, namontovali, naučili používať, robia prehliadky a sú úžasní. Som rád, že som ich spoznal a môžem sa na nich spoľahnúť. "

MAREK O.

 

 


"D.d. bola som velmi spokojna s ochotou a komunikaciou, takze referencie len tie najlepsie ".....

dakujem Gavacova

 

 

 


"Dobry den, spolocnost SPIG nam dodala a montovala plosinu na schodisko rodinneho domu, na ktoru sme dostali prispevok. Pani Ponicka bola vzdy velmi ustretova, zodpovedala vsetky dotazy, ktore sme v suvislosti s dodavkou a montazou mali a na akykolvek problem nasla riesenie. Vsetky dohodnute terminy boli dodrzane a vdaka plosine môzeme nasu mamicku aj napriek tomu, ze je vozickarka brat na prechadzky a do spolocnosti medzi ludi, co prospieva hlavne jej psychickemu zdraviu. Srdecna vdaka za vsetko. Odporucam sluzby spolocnosti SPIG vsetkym. "

JANA CH.

 


"V roku 2013 som oslovila firmu SPIG aby nám urobili schodiskovú plošinu. Vďaka nim môžem na poschodie prevážať dcérku v kočiari po plošine. Nenamáham si chrbticu. Je to úžasná pomôcka. Pani Ponická bola od samého začiatku veľmi ústretová, vedela odpovedať na každú otázku, hneď našla riešenie. Vrelo odporúčam túto firmu. Urobia na mieru plošinu, výťahy aj na takých miestach kde iný len kývnu rukou. Poznám z vlastnej skúsenosti. V tejto firme robia s heslom: Všetko sa dá, keď sa chce. "
IVETA BURIÁNEKOVÁ

 

 

 


 

 

"Stropný zdvihák nám pomáha v domácnosti každý deň. Lucka sa vo vaku teší a nám to všetko veľmi uľahčilo.

Firma SPIG, s.r.o. sú tí praví na ktorích sa môžete obrátiť. "

rodina BARÁTOVÁ 

 

 

 


 

 

 

" Vďaka schodolezu môže mamička chodiť von spolu s nami, zaškolenie k používaniu bolo jednoduché. "

ALICA Č.

 


 

" Od kedy máme doma stropný zdvihák a schodiskovú plošinu manželka ma už nemusí prekladať rukami
z postele na vozík, tak isto pri hygiene a vďaka tej plošine môžem chodiť von sám kedykoľvek, hoc mám amputované obe končatiny. "

PAVEL P.

 

 

 

 


 

,, Ďakujem za pomoc, vďaka stoličkovým výťahom od SPIGu sa mi ešte stále darí užiť si pekné jarné dni. Vďaka stoličkovému výťahu môžem využívať aj horné poschodie. Problémom bol u nás aj vstup do domu, kde už slúži ďaľšia schodisková sedačka na vonku. Zariadenia fungujú aj po rokoch bez problémov či je zima a či leto, chodia ich kontrolovoať. "

  Mihalková

 

 

 

 


O produktoch        Odovzdané diela      Inak Obdarení      KLUB SPIG