VÝHODY našej spoločnosti SPIG s.r.o.


Prečo vybrať práve SPIG s.r.o. ? 

Aj atypické riešenia na mieru - vlastní projektanti, slovenská výroba plošin

Výhoda elektrického prívodu bez batérií - môže jazdiť bez obmedzenia, nevybije sa

Mimoriadne dlhá životnosť - aj 15 - ročné zariadenia bez poruchy

Dlhoročná prax a skúsenosť aj v iných strojárskych odvetviach - nákladná, javisková technika


Náš regionálny zástupca Vás navštívi a:

  • vykoná bezplatné zameranie a vyhotovenie ponuky
  • poradí najvhodnejšie riečenia z hľadiska praktického použiatia aj ceny
  • v prípade potreby pomôže s vyplnením žiadosti o finančný príspevok
  • v prípade potreby pomôže pri jednaní s UPSVaR
  • poradí ako získať financie na doplatok na zdvíhacie zariadenie,
  • bezplatne Vám pomôže vyriešiť Váš problém s bezbarierovosťou.

Klub SPIG

Členstvom v Klube SPIG získate mnohé výhody:

Pozývame Vás do nášho KLUBU SPIG.


Snažili sme sa pre Vás vytvoriť EXTRA HODNOTY, ktoré Vám uľahčia každodenný život, zapojíme Vás do veľkého tímu

Dostanete od nás:        

  
- pomoc s doplatkom na zdvíhacie zariadenie
- pomoc s vybavením štátneho príspevku
- bonusy a benefity pri kúpe pomôcok a zariadení

- bezplatný mesačník Inak Obdarení
- bezplatné členstvo v OZ Inak Obdarení
- účasť na zlosovaní súťaží


 

Ako si správne vybrať šimú plošinu?

Šikmá plošina SPZ 225, SPU 225 a SPZ 15


Máte iba pár schodov alebo viacposchodové schodisko a na presun po nich potrebujete šikmú schodiskovú plošinu?


 - Je pre vás vhodná plošina s priamou dráhou?
 - Či máte viac ramien schodov a potrebujete plošinu s dráhou do zákrut?
-  Aké parametre plošiny sú dôležité pre vás?

Ako to všetko zistíte?

Dobrý dodávateľ plošín poskytuje bezplatné zameranie a poradenstvo v oblasti bezbariérových zariadení. Vyhotoví vám ponuku, ponúkne možné varianty. Bezplatne a nezáväzne.

Okrem toho vám poradí, ako získať príspevok až do 95% z ceny plošiny a pomôže vám riešiť doplatok tak, aby vás zariadenie finančne nezaťažilo.

Čo sa týka technických parametrov, ako si správne vybrať zariadenie vhodné pre vás?

Čo si všímať:

Rozmery podlahy plošiny: je možné ho upraviť presne pre vás, alebo má len 2-3 typorozmery

Kryty: plast, nerez, oceľový plech (nerez má najdlhšiu životnosť, nevadí mu slnko, dážď, ak sa poškriabe, len sa preleští, je krásny aj o 15 rokov

Uhol stúpania: štandardne majú plošiny len cca 50o, naše majú až 70o bez zníženia nosnosti plošiny

Napájanie el. energie: priamy prívod 220V má veľkú výhodu v tom, že vás odvezie aj 30x po sebe. Okrem toho nemusíte meniť batérie, čo tiež nie je lacná záležitosť, (ani vybavovať na to príspevok na úrade). Dovozcovia týchto plošín argumentujú tým, že batéria je zároveň záložný zdroj. Ale životnosť týchto batérií je cca 2 roky, v závislosti od spôsobu používania a umiestnenia. Čiže cca každé 2 roky ich meníte a predtým, než ich vymeníte, sa vám vybijú. Teda každé cca 2 roky budete mať napriek „náhradnému zdroju“ chvíľu nepojazdnú plošinu. Pri pevnom prívode sa vám to nestane, plošina bude jazdiť 15 rokov a tieto starosti vôbec nebudete mať. Pokiaľ u vás doma vypadáva el. prúd, radšej vám dodáme originálny náhradný zdroj, ktorý vás ušetrí všetkých starostí s batériami. Okrem toho, dovozcovia argumentujú bezpečným napätím na plošine, ale aj u pevného prívodu na samotnej plošine je tiež bezpečné napätie, nie je to teda ani výhoda z hľadiska bezpečnosti.

Naša spoločnosť má tiež aj plošiny s batériovým vybavením, ale používame ich len na krátke úseky rovných dráh.

     

Tvrdia vám, že robia plošiny na mieru? Skúste si pýtať rozmer napr. 680x910mm. Mnohé firmy totiž ponúkajú dovážané plošiny, kde sa upravuje len dráha na mieru, plošina nie, tá má dané 2-3 typorozmery.

 

Naša spoločnosť je výrobcom a vie pre vás upraviť aj teleso plošiny z hľadiska rozmeru, povrchovej úpravy a podobne, samozrejme v rámci bezpečnosti a platných noriem.


Potrebujete pre vaše miesto inštalácie otočenú podlahu, či špeciálne upravenú, napr. skosené rohy, či iný tvar nájazdu? Nie je problém, máme svojich konštruktérov a výrobu, vieme vám urobiť zariadenia skutočne na mieru, nie len dráhu.

  

Dráhu štandardne robíme nerezovú, čelný kryt plošiny tiež. Nerez aj po rokoch vyzerá pekne. Na spodné krytie čela plošiny preto používame nerez.

Ak použijeme plastové krytie, tak len vo vrchnej časti plošiny, kde nehrozí prelomenie plastu nabúraním vozíka.

 

Dráha okrem toho môže slúžiť ako plnohodnotné zábradlie v zmysle platných noriem. Môže mať výplň z nerezových trubiek, ktoré sú v predpísaných vzdialenostiach, horná časť dráhy slúži ako pekné nerezové madlo. Dráha pôsobí ako estetické zábradlie a zároveň plní nosnú funkciu pre plošinu, ktorá sa po nej pohybuje.

 

Dráhu je možné kotviť na pomocnú konštrukciu, ktorá môže byť na stupniciach schodiska (ak je schodisko dostatočne široké), alebo z vnútra zrkadla schodiska (v otvore medzi ramenami schodiska, ak je potrebné šetriť s priestorom.

Tým, že výplň dráhy plnohodnotne nahradí zábradlie, je možné namiesto pôvodného zábradlia inštalovať dráhu plošiny a teda okrem plošiny získate aj nové krásne nerezové zábradlie.


 

 

Šeková knižka KLUB SPIG

Registráciou v KLUBE SPIG získate šekovú knižku

ktorú možete použiť a uplatniť si výhody. 
Je dostupná aj v pdf. , aktívna je po pridelení vášho čísla. 

 

PDF. zobrazenie obsahu Šekovej knižky. 

 

KLUB SPIG

Pre členov klubu vytvárame výhody
medzi ktoré patrí aj dofinancovanie zdvíhacieho zariadenia.

Stať sa členom Klubu Spig môžete bezplatne.
Hodnoty, ktoré sa snažíme budovať môžu pomôcť najmä členom s preukazom ŤZP.

BEZPLATNÁ REGISTRÁCIA V KLUBE SPIG , hodnoty

verify

* Tento údaj je povinný


Správny schodolez

Ako si vybrať správny schodolez? 

Ponúkajú vám len jeden parameter ako dôležitý?

Rozoberme si to hlbšie...

Ak máte doma človeka, o ktorého sa stará ďalšia osoba, určite nebudete zvažovať len schodolez, ale aj možnosti tejto opatrujúcej osoby, možnosti schodiska a iné pre vás dôležité veci.


Naša spoločnosť počíta aj s tým, že opatrujúca osoba môže mať znížené možnosti z hľadiska veku, reakcií, dostatočnosti fyzického fondu, rýchlosti a pod.

 

Preto je určite vhodné mať na výber viac funkcií, ktoré zabezpečia bezpečnú, ľahkú manipuláciu. Pri porovnaní s inými dodávateľmi si všímajte:

Bežné vlastnosti a funkcie, vybavenie našich schodolezov:

Hmotnosť, Nosnosť, Dojazd, Automatické naklápanie pri upínaní vozíka, Automatické vysúvanie pomocných kolies podvozku, Dizajn

  • Jedným z riešení je napríklad elektrické nakladanie – naklopenie
  • Ďalší parameter je napríklad elektrické prepínanie medzi pásmi a kolieskami, ktoré je potrebné na otáčanie na medzipodestách.
  • Dôležitý parameter je aj to, aby ste mohli na schodolez upínať aj elektrický vozík, pretože v dnešnej modernej dobe sa aj tieto elektrické vozíky stávajú súčasťou každodenného života občanov ŤZP
  • Rovnako to platí aj o zložitejších, polohovateľných vozíkoch a kočíkoch.

Pokiaľ vám dodávateľ schodolezu tvrdí, že dôležitá je len hmotnosť, predstavte si, že môžete všetky tieto výhody skutočne využívať, ak budete pri kúpe prihliadať aj na iné parameter a vaše individuálne potreby

 

Váha schodolezu v dnešnej dobe nie je najdôležitejšia, pretože schodolez dokáže vyjsť aj do auta

(bez naloženej osoby), dokáže zájsť pod posteľ, či na iné miesto uskladnenia, ale podľa nás je dôležitejšia skôr rýchlosť, lebo nie je jedno, ako dlho vám bude trvať preprava po schodisku, čo je hlavný účel schodolezu. Najmä pri prekonávaní viacerých ramien schodiska je to dôležité.

V prípade viacerých ramien schodiska je dôležité aj to ,akú kapacitu dojazdu má schodolez na jedno nabitie pri plnom zaťažení. Tento parameter vám môže ušetriť časté nabíjanie a opotrebovávanie batérie.


Dôležitý parameter je aj celková nosnosť schodolezu.

Veľa ľudí po tom, ako ostane imobilní, získa nadváhu, je to normálne. Myslíme aj na nich a máme aj schodolezy s vyšou nosnosťou. Manipulácia s nimi je jednoduchá, pretože sú aj plne automatizované.

 

S vyššou hmotnosťou osoby sú spojené zvyčajne väčšie rozmery vozíka tejto osoby. Pre tento prípad schodolez vieme prispôsobiť a máme variabilné úchyty ramien aj kolies vozíka.

Naša spoločnosť má veľa typov pásových a kolieskových schodolezov. Určite vieme medzi nimi nájsť vhodný typ práve pre vás, vaše schodisko, aj obsluhujúcu osobu.