Ako si správne vybrať schodolez?


Ponúkajú vám len jeden parameter ako dôležitý?

Hmotnosť, Nosnosť, Dojazd, Automatické naklápanie pri upínaní vozíka, Automatické vysúvanie pomocných kolies podvozku, Dizajn

Rozoberme si to hlbšie...

Ak máte doma imobilného pacienta, o ktorého sa stará ďalšia osoba, určite nebudete zvažovať len schodolez, ale aj možnosti tejto opatrujúcej osoby, možnosti schodiska a iné pre vás dôležité veci. Naša spoločnosť počíta aj s tým, že opatrujúca osoba môže mať znížené možnosti z hľadiska veku, reakcií, dostatočnosti fyzického fondu, rýchlosti a pod.

Preto je určite vhodné mať na výber viac funkcií, ktoré zabezpečia bezpečnú, ľahkú manipuláciu. 

Jedným z riešení je napríklad elektrické nakladanie – naklopenie

Ďalší parameter je napríklad elektrické prepínanie medzi pásmi a kolieskami, ktoré je potrebné na otáčanie na medzipodestách.

Dôležitý parameter je aj to, aby ste mohli na schodolez upínať aj elektrický vozík, pretože v dnešnej modernej dobe sa aj tieto elektrické vozíky stávajú súčasťou každodenného života občanov ŤZP

Rovnako to platí aj o zložitejších, polohovateľných vozíkoch a kočíkoch.

Pokiaľ vám dodávateľ schodolezu tvrdí, že dôležitá je len hmotnosť, predstavte si, že môžete všetky tieto výhody skutočne využívať, ak budete pri kúpe prihliadať aj na iné parameter a vaše individuálne potreby


Váha schodolezu v dnešnej dobe nie je najdôležitejšia, pretože schodolez dokáže vyjsť aj do auta (bez naloženej osoby), dokáže zájsť pod posteľ, či na iné miesto uskladnenia, ale podľa nás je dôležitejšia skôr rýchlosť, lebo nie je jedno, ako dlho vám bude trvať preprava po schodisku, čo je hlavný účel schodolezu. Najmä pri prekonávaní viacerých ramien schodiska je to dôležité.

V prípade viacerých ramien schodiska je dôležité aj to ,akú kapacitu dojazdu má schodolez na jedno nabitie pri plnom zaťažení. Tento parameter vám môže ušetriť časté nabíjanie a opotrebovávanie batérie.

Dôležitý parameter je aj celková nosnosť schodolezu. 
Veľa ľudí po tom, ako ostane imobilní, získa nadváhu, je to normálne. Myslíme aj na nich a máme aj schodolezy s vyšou nosnosťou. Manipulácia s nimi je jednoduchá, pretože sú aj plne automatizované.

S vyššou hmotnosťou osoby sú spojené zvyčajne väčšie rozmery vozíka tejto osoby. Pre tento prípad schodolez vieme prispôsobiť a máme variabilné úchyty ramien aj kolies vozíka.

Naša spoločnosť má veľa typov pásových a kolieskových schodolezov. Určite vieme medzi nimi nájsť vhodný typ práve pre vás, vaše schodisko, aj obsluhujúcu osobu.


Schodolez sherpa N902
základný - spoľahlivý, dojazd 40 poschodí
Schodolez sherpa N905

ručné ovládanie - jednoduchá obsluha

Schodolez SHERPA N906 150 kg
ručné ovládanie a nosnosť
do 150 kg. 
Schodolez SHERPA N907
elektrický podvozok - jednoduchší pohyb po rovine

Schodolez SHERPA N908

Hydráulické preklápanie vozíka - Uľahčenie spájania

 

Schodolez SHERPA N909

aj pre elektrický vozík 
 

 

Kolieskový schodolez Yack

 vhodný pre točité schodiská

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čítajte viac v článku Správne používanie schodolezu

Zanechajte kontakt, zavoláme Vám

verify

* Tento údaj je povinný