Prehľad zariadení pre imobilných

Sme na trhu už od roku 1998, Máme vlastných konštruktérov, výrobu, svoje produkty. Vyrábame aj na mieru (napr. podlahu 653 x 891mm, či čokoľvek iné, nie len dráhu na mieru, ale aj úplne atypy) Naše plošiny fungujú bez porúch aj 15-18 rokov (nie sme zástancovia 5 ročnej životnosti, ako je to mnohých u konkurenčných dovozových plošín a dbáme na dlhú životnosť našich zariadení, ako aj nízku poruchovosť)  Pri dovážaných zdvíhacích zariadeniach dbáme na vysokú kvalitu, nízku poruchovosť, dlhú životnosť Máme individuálny a ľudský prístup ku každému klientovi, so zreteľom na jeho špecifickú situáciu. KLUB SPIG umožňuje úhradu doplatku na zdvíhacie zariadenie.


 

Šikmá schodisková plošina

Šikmá schodisková plošinu SPZ 225  vyrobená na Slovensku. 

Radi Vám splníme vaše priania ohľadne samostatnosti a slobody pri presune po schodoch, či už sa jedná o Váš domov, prácu, ale aj pre iné využitie.

Zariadenia vyrábame aj pre verejné inštitúcie, domovy, nemocnice. Šikmá schodisková plošina SPZ 225 je vhodná do každého priestoru, pre interiér aj exteriér. 

 

Šikmá schodisková plošina GTL 20

Rakúska kvalita schodiskovej plošiny GTL 20 spájaná s luxusnou prevádzkou, nízkou poruchovosťou, dlhou životnosťou a ľahkou starostlivosťou. Schodisková plošina sa dá plne prispôsobiť vašim požiadavkám a to aj svojou farbou a vzhľadom. Výrobca myslel na všetko, toto certifikované zariadenie patrí medzi najpredávanejšie schodiskové plošiny v Nemecku, Rakúsku, ale aj všade vo svete. Schodisková plošina GTL 20 je to najlepšie čo pre vás môžeme zabezpečiť. 

Šikmá schodisková plošina SPU 225

Šikmá schodisková plošina SPU 225, vyrobená na Slovensku v SPIGu, je výťah na schody pre imobilných. Zabezpečuje úplnú samostatnosť pre používateľov na vozíku. Vlasná výroba, vrátane výrobnej dokumentácie, nám umožňuje rozmery plošiny urobiť podľa vašich potrieb (napr. 935 x 685mm) ale aj navrhnúť a vyrobiť úplne atypické zariadenia podľa noriem. Schodisková plošina je vhodná aj pre viacpodlažné budovy. Dráha po ktorej sa pohybuje dokáže prejsť cez akékoľvek zákruty. Zákruta v parkovacej stanici slúži aj pre parkovanie plošiny mimo schodiska. SPU 225 sa ľahko privolá vďaka diaľkovému ovládaniu. Elektrické otváranie podlahy, sklopné sedátko pre prepravu osôb aj bez vozíka a ďalšie možnosti si môžete navoliť sami.


 

Stoličkový výťah

Stoličkový výťah Home Glide

Určený pre presun osôb so zdravotným postihnutím, imobilných osôb so zníženou schopnosťou pohybu po schodisku.

Home Glide je symbol najvyššej kvality. Certifikované zariadenie, ktoré spĺňa najnovšie medzinárodné normy pre bezpečnosť. Podľa názoru odborníkov a skúseností  majiteľov schodiskový stoličkových výťahov

je systém Home Glide jednoduchý a veľmi pohodlne splní všetky vaše požiadavky. 

Bezpečnostné senzory zastavia výťah v prípade, že sa v priestore v ktorom sa pohybuje nachádza nežiaduci predmet. Vaša bezpečnosť a bezpečnosť iných osôb je na prvom mieste. Senzory sa nachádzajú na viacerých miestach stoličkového výťahu a zabraňujú akémukoľvek nebezpečenstvu.

 

Najjedinečnejší stoličkový výťah je FLOW X

- V základnej výbave je elektrické sklápanie podlahy a
- Opierky rúk  sa vytáčajú do 180° čím uľahčujú presun na sedátko.
- Opierky rúk majú až 3 polohy, je možné si ich priložiť blízko k telu.
- Stoličkový výťah vytvára kruh okolo klienta, odzadu aj odpredu.
- Sedátko je špeciálne tvarované tak, aby ste sa nenaklánali dopredu.
- Ovládací joistick je jedinečne zabudovaný do opierky.
- Vzhľad FLOW X je úplne jedinečný, prispôsobený pohladnosti a ľahkej starostlivosti.
- Na tele stoličkového výťahu sa nenachádzajú žiadne káble, alebo odkryté mechanické časti.

 


 

Schodolez

Pasový schodolez N957

Schodolez je zdvíhacie zariadenie, ktoré slúži na prepravu osôb s telesným postihnutí na invalidnom vozíku, alebo špeciálnom kočíku po schodisku. Pásový schodolez Sherpa N957 je praktický pomocník v domácnostiach a v priestoroch, kde schodiskové bariéry neumožňujú prístup osobám na invalidnom vozíku.

N957-ka má dlhú životnosť, ľahko sa ovláda. A jeho výbava je rozšírená o elektricky sklápané kolieska, ktoré výrazne uľahčia presun po rovných plochách. Samozrejme schodolez je certifikovaný a spĺňa normy pre vyhradené technické zariadenie. Presun osôb po schodisku je úplne bezpečný a jednoduchý.

Schodolez sherpa N958

Zdvíhacie zariadenie, ktoré slúži na prepravu osôb s telesným postihnutím na invalidnom vozíku, alebo špeciálnom kočíku po schodisku.

Pásový schodolez Sherpa N958 je špeciálny pomocník k v domácnostiach a v priestoroch, kde schodiskové bariéry neumožňujú prístup osobám na invalidnom vozíku. Špecialitou tohto riešenia úplná výbava pre uľahčenie používania a zvýšenia komfortu.

N958-ka má pohon pre naklopenie vozíku.

Výhodou tohto riešenia je možnosť ovládať schodolez úplne bez fyzickej námahy. Elektricky sklápateľné kolieska uľahčia presun po rovných plochách. Schodolez je navyše vybavený dispejom, ktorý vám výrazne uľahčí ovládanie. Samozrejme je certifikovaný a spĺňa normy pre vyhradené technické zariadenie. Presun osôb po schodisku je úplne bezpečný a jednoduchý. Montáž dráhy zdvíhacieho zariadenia do schodiska nie je potrebná. Táto prenosná pomôcka vyrieši váš problém s presúvaním sa po schodisku. 

Kolieskový schodolez Yack 

Bol vytvorený pre pohyb po takmer každom schodisku. Nerobia mu problém atypické tvary, úzky priestor, schody s vystupujúcimi hranami ani špirálové schodisko. Pri používaní kolieskového schodolezu Yack nie sú potrebné žiadne stavebné úpravy. Na rozdiel od pásového schodolezu nie je odkázaný na rovné schodisko a nemá obmedzený uhol sklonu stúpania. Kolieskovy Schodolez Yack je prenosné zdvihacie zariadenie, ktoré slúži na presun imobilných osôb po schodoch. Je navrhovaný pre atypyciké točené schodiská s rôznymi sklonmi.

Zvislá schodisková plošina

Zvislá zdvíhacia plošina ZPS 250

Slúži na prepravu imobilných a menej mobilných osôb s obsluhou, alebo samostatne. Tento „domáci výťah“ ma zdvih do 5 metra a je vyrobený na Slovensku v SPIG,s.r.o. Vlastná výroba, vrátane výrobnej dokumentácie, nám umožňuje rozmery plošiny urobiť podľa vašich potrieb, nie len štandardné typorozmery 900x1250 a pod (napr. 935 x 1235mm) ale aj navrhnúť a vyrobiť úplne atypické zariadenia podľa noriem. Zvislá zdvíhacia plošina je domáci výťah, ktorý sa dá využiť v exteriéri aj v interiéri. Unikátnosť tohto riešenia je spojená s dlhou životnosťou a nízkou poruchovosťou. ZPS 250 má skrutkový pohon, ktorý je mimoriadne spoľahlivý a prakticky nemá dôvod sa pokaziť. Nemá problémy ani v zimných obdobiach, keď teploty dosahujú aj -20 a viac stupňov. Rám je samonosný a je možné ho ukotviť o stenu budovy, do betónovej deky a pod.

Zvislá zdvihacia plošina ZPT 250

Slúži na prepravu imobilných a menej mobilných osôb s obsluhou, alebo samostatne. Domáci výťah má zdvih do 5 metrov a je vyrobený na Slovensku v SPIG,s.r.o. Častokrát sa toto riešenie používa  pre verejné budovy, školy, bytové domy a súkromný sektor. Najčastejšie však zvislá zdvíhacia plošina našej výroby putuje do konkrétnej domácnosti.  Táto technológia môže slúžiť bez ohradenia dráhy, ale aj sklenenej, alebo murovanej šachte. Najväčšou výhodou ZPT 250 je tenkostenný rám s nekonečnou skrutkou. Toto riešenie umožňuje vyrobiť výťah aj do minimálnych priestorov. Táto technológia je pri správnej údržbe  nezničiteľná. Tenkostenný rám ZPT sa inštaluje na pevnú stenu, jeho hrúbka je 12 cm.

Zvislá plošina OS200

Jednoduchosť tohto riešenia je spájaná s priaznivou cenou, ktorú Vám vie pokryť štátny príspevok spolu s doplatkom od KLUB SPIG. Technologicky veľmi jednoducho prevedený hydraulický domáci výťah, zvislá zdvíhacia plošina os 200 je unikátne kabínové riešenie, ktoré je vhodné do domácnosti, alebo verejných priestorov pre pravidelnú prevádzku. Táto technológia zaručuje ľahkú starostlivosť a dlhodobú životnosť. OS200 najčastejšie nachádza svoje využitie v domovoch pre seniorov, alebo zdravotníckych centrách, kde slúži počas dňa prakticky non stop. Inštalácia tohto výťahu je možná v interiéry ale aj exteriéry. Zvislá plošina OS200 sa skladá z typizovananej kabíny, s rozmery podľa priestoru v ktorom má slúžiť. Tichý chod hydraulického pohonu sa vyníma najmä v interiéry. Hydraulický pohon poväčšinou trpí pri nízkych teplotách. Riešením je prídavné vyhrievanie hydraulického oleja, ktoré neovplyvní cenu výťahu. Zvislá plošina OS200 tak môže slúžiť  v exteriéry aj v zimných mesiacoch, v tých najnižších teplotách.

 

Zvislá plošina OS400

Zvislá zdvíhacia plošina OS400 je jednoduchý hydraulický výťah, ktorý ľahko zabezpečí mobilitu osobám s ŤZP,  ktoré sú odkázané na zdvíhacie zariadenie pri presune po schodiskových a výškových bariérach.  Zvislá plošina OS400 je dôstojný a komfortný spôsob vysporiadania sa s ťažkým zdravotným postihnutím a problémami s mobilitou, ktoré ho sprevádzajú. Technologicky veľmi jednoducho prevedený hydraulický domáci výťah, zvislá zdvíhacia plošina os 200 je unikátne polokabínové riešenie, ktoré je vhodné do domácnosti, alebo verejných priestorov pre pravidelnú prevádzku. Táto technológia zaručuje dlhodobú životnosť a ľahkú starostlivosť. OS400 sa používa prevažne v domácnostiach v ktorých žije osoba so zdravotným postihnutím odkázaná na invalidný vozík.

 

Zvislá schodisková plošina VM 

Komfortné a veľmi pekné riešenie pre interiér. Výhodou  zvislej schodiskovej plošiny VM  je, že je jednoduchá. Jej zdvih do 3 metra sprístupní ďaľšie poschodie vášho domova.  Zvislá zdvihacia plošina VM slúži na presun medzi poschodiami. Plošinu nie je potrebné osádzať do podlahy v spodnej stanici, je možné ju postaviť na súčasnej podlahe, bez priehlbne. Postačí nájazdový klin.  Delikátnosť tohto riešenia je spojená s dlhou životnosťou a nízkou poruchovosťou. Vo vrchnej stanici sa nechádya iba otvárací sa poklop. Nie je potrebné ohradenie vrchnej stanice.

Zvislá schodisková plošina Liberty

Liberty je otvorená zvislá schodisková plošina, ktorá sa môže pochváliť jemnou a jednoduchou estetikou, čo znamená, že môže ľahko splynúť s vašim aktuálnym dizajnom. Bezpečnosť je našou najvyššou prioritou. Navrhnuté s mnohými bezpečnostnými funkciami pre vás a vašich zákazníkov, vrátane senzorov, ktoré rozpoznávajú prekážky, mechanizmov blokovania dverí a interného alarmu.

Zvislá schodisková plošina LR 

Veľmi šikovné riešenie pre malé schodisko.  Výhodou  zvislej schodiskovej plošiny LR je, že je jednoduchá. Jej zdvih do 1 metra sprístupní vstupné schodiská. 
Oveľa jednoduchšie použitie ako rampa a lepšia voľba v prípade obmedzeného priestoru.  LR sa montuje prevažne do exteriéru, ale jej vzhľad je možné zladiť aj s interiérom vášho domova. 


 

Stropný zdvíhacie zariadenie pre imobilných - stropný zdvihák

Stropný zdvihák

je zariadenie, bez ktorého si tí, ktorí ho už majú nevedia predstaviť funkčnú domácnosť. Stropný zdvihák je špeciálne vyvinutý pre pomoc v domácnosti a v zdravotníckych centrách. Zabezpečuje jednoduché polohovanie,  presun z postele, rýchly pohyb po celom byte, presun z vozíka do kresla, bezpečné kúpanie. Je to tá najlepšia pomoc, ktorú hendikepovaní ocenia pre svoj každodenný život.   Pokiaľ je pomoc potrebná, vďaka stropnému zdviháku je jednoduchá a nevyžaduje si žiadnu fyzickú námahu. Stropný zdvihák uľahčuje presun, ale zároveň slúži aj pre domácu rehabilitáciu, fyzioterapiu, nácvik chôdze a verikalizáciu. Polohovanie, presun  z postele do vedľajšej izby, na vozík je vďaka stropnému zdviháku veľmi jednoduché. Je spoľahlivý a bezpečný. Vďaka stropnému zdviháku sa môžete presúvať po celom vašom byte, veľkou výhodou je odstránenie bariér v kúpeľni. Či už máte doma sprchový kút, alebo vaňu vďaka stropnému zdviháku ľahko prekonáte bez povšimnutia každú bariéru. Kúpať sa navyše môžete rovno vo vaku, ktorý Vám starostlivo pomôžeme vybrať.

 


 

Návod ako na to

1. Bezplatné zameranie vášho schodiska priamo u vás doma. Je to súčasť našej starostlivosti o klienta.

2. My vám vypracujeme doklady potrebné k podaniu žiadosti na schválenie príspevku na zdvíhacie zariadenie. Tieto doklady
už len priložíte k žiadosti.

3. Po schválení príspevku vám budú peniažky od štátu poslané na váš účet. Môžeme podpísať zmluvu o dielo, môžete nám poslať zálohu.

4. Kontrola správnosti zamerania tvorba výkresovej dokumentácie. Môže sa začať vyrábať.

5. Montáž ydvíhacieho zariadenia nezaberie viac než jeden deň. Kolegovia Vás po montáži zaškolia.

6. Doplatok k príspevku uhradí KLUB SPIG.

7. Vaši rodičia sa bezpečne a pohodlne presúvajú po schodisku. Vy môžete byť kľudní.

Kontakt

verify

* Tento údaj je povinný