• Úvod >>
 • Stropný zdvihák

STROPNÝ ZDVIHÁK ERGOLET

Zobrazenie:
Stropný zdvihák Ergolet - 5 rokov záruka

Stropný zdvihák Ergolet - 5 rokov záruka

Máte problém dostať sa do vane, sprchy, z postele na vozík? Určite využite technické riešenia stropných zdvihákov Ergolet. Príbuzní radi pomôžu, ale pri dlhodobej starostlivosti môžu sami začať mať problémy s medzistavcovými platničkami, či kĺbmi a šľachami. Stropný zdvihák ako technické riešenie je skutočne najvhodnejší spôsob, ako zlepšiť život osoby so zdravotným postihnutím a jej rodiny.

Stropný zdvihák Ergolet - prehupový systém na presun z miestnosti do miestnosti

Stropný zdvihák Ergolet - prehupový systém na presun z miestnosti do miestnosti

Vďaka prehupovému systému je možné pri stropnom zdviháku ergolet prechádzať z miestnosti do miestnosti bez potreby stavebných úprav a výmeny zárubní. Využiť sa dá aj bez bezbariérovej prerábky kúpeľne. Stropný zdvihák dokáže previesť osobu s ŤZP aj cez zárubňu so šírkou 60 centimetrov, kde prechod na invalidnom vozíku spôsobuje problém.

Ergolet - Kúpací Vak bez opory hlavy

Ergolet - Kúpací Vak bez opory hlavy

Kúpací vak, sa dá navliekať ležmo aj po sediaci . Je viacero veľkostí. Klient od nás k stropnému systému dostáva dva kúpacie vaky.

Ergolet - Kúpací Vak s oporou hlavy

Ergolet - Kúpací Vak s oporou hlavy

Kúpací vak je z vodu priepustného materiálu, je bedrový takže sa dá navliekať ležmo aj posediaci . Je viacero veľkostí. Klient od nás k stropnému systému dostáva dva kúpacie vaky.

Stropný zdvihák - Vak na vertikalizáciu a tréning chôdze

Stropný zdvihák - Vak na vertikalizáciu a tréning chôdze

Okrem presunu z postele na vozík a pohodlné kúpanie pre ZŤP osoby stropný zdvihák prináša aj možnosť vertikalizácie. Vertikalizovať so stropným zdvihákom je vhodné pri nácviku chôdze. Je to bezpečné a ľahké riešenie, ktoré je plne využiteľné aj v domácnosti. Vertikalizovať, je vhodné aj pre osoby po amputácií pri trénovaní chôdze s protézou, ale aj pre osoby, ktoré nie sú schopné pohybu s končatinami. Jedným s hlavným významom prečo pri stropných zdvihákoch využívať vertikalizáciu je aj prekisličovanie organizmu, zabraňovanie preležaninám a dekubitom,

Stropný zdvihák a vak na kúpanie - kúpeľňa bez barier

Stropný zdvihák a vak na kúpanie - kúpeľňa bez barier

Kúpací vak sa používa najčastejšie. Je z dierkovaného materiálu a prepúšťa vodu. Je možné sa kúpať a pritom byť stále vo vaku. Ak budete doma používať stropný zdvihák kúpanie bude bezpečné. Presun do vane, alebo sprchy bude ľahký a bez stresov, strachu a námahy.

Stropný zdvihák - toaletný vak

Stropný zdvihák - toaletný vak

Tento vak je ideálny pri presune z postele na vozík a z vozíka na posteľ. Je malý,keď sedíte na vozíčku zasúva sa za chrbát. Keď ležíte na posteli, stačí iba prevrátiť sa na bok, vak vystrieť vedľa a obrátiť sa doňho na chrbát. Pásy sa zapnú na rameno motora stropného zdviháka, ktorý vás bezpečne zodvihne z postele a bez námahy preloží na vozík.

Detský program - stropný zdvihák

Detský program - stropný zdvihák

Stropný zdvihák je možné používať aj pri starostlivosti o zdravotne postihnuté dietičky. Vaky vieme upraviť na mieru. Stropný zdvihák vám zabezpečí domácu rehabilitáciu, fyzioterapiu, vertikalizáciu, nácvik chôdze, ale je dobrý pomocník aj pri presune z postieľky. Veľkú pomoc zohráva v kúpeľni.

Stropný zdvihák vďaka jednoduchej manipulácií a ovládaniu zvýši kvalitu života ZŤP osôb, aj ich asistentom. 

   7  základných funkcií stropného zdviháka:

 • Z postele alebo z invalidného vozíka Vás stropný zdvihák zodvihne úplne bez námahy a bezpečne vďaka motoru LUNA. 

 • Pod pacienta na lôžku vkladáme závesný vak bez jeho nadvihovania, ako pri polohovaní. Na vozíku sediacej ŤZP osobe, vak len zasunieme za chrbát a pásy pretiahneme popod nohy, opäť bez nadvihovania, alebo akejkoľvek inej námahy. 

 • Vďaka stropnému zdviháku môžete bezpečne opatrovanú osobu polohovať. Umožňuje pacienta uviesť do vertikálnej - stojacej polohy a tak nacvičovať chôdzu v bezpečí vášho domova. Pravidelná vertikalizácia má výrazný vplyv na zlepšenie zdravotného stavu. A to fyzického aj psychického

 • Na stropný zdvihák je možné upnúť rozličné typy závesných vakov, členia sa podľa typu činnosti, na ktorú budú slúžiť. Najžiadanejšie sú kúpacie, toaletné, vertikalizačné, či pre amputantov. Vieme ich dodať vo všetkých veľkostiach, od najväčších až po tie najmenšie určené malým deťom. 

 • Vďaka bayonetovému systému môžete bezpečne stropný zdvihák používať pri kúpaní, či sprchovaní, upnutý priamo v stropnom zdviháku. Stropný zdvihák dokonca dokáže plniť účely aj bazénového zdviháka.

 • Stropný zdvihák umožňuje pohodlný pohyb v rámci celých miestnosti, všade vo vašom domove, vďaka portálovému systému a vďaka prehupu room to room. Viete sa ním presunúť z miestnosti do miestnosti.

 • Dráhy stropného zdviháka je možné vďaka veľkému množstvu variabilných koľají úplne jednoducho kotviť do stien a stropov. Inštalácia je možná do bežných stavebných materiálov, ale aj do sadrokartónu. Montáž je časovo nenáročná a vieme ju zrealizovať v priebehu jedného dňa.
   


   

Ak ste na vozíčku, vak si zasuniete za chrbát, jeho zadná časť končí pri bedrách. Predné popruhy vaku pretiahnete popod nohy a spolu so zadnými ich zaistíte do ston na ramene stropného zdviháka.

 

Pri vstávaní z postele , stačí ak sa preložíte na bok, asisten rozprestrie vedľa vás vak, vy sa prevrátite naspäť na chrbát a je to hotové. 
Popruhy na vaku sa zapoja na rameno stropného zdviháka a stlačením tlačítka na ovládači sa môžete vydvihnúť.
Akonáhle celá vaša váha je vo vzduchu, stávate sa lahučký.

Pri stropnom zdviháku je možné pohybovať sa v rámci celej miestnosti.

Prechod z miestnosti do miestnosti je zabezpečený bez potrebny prerábania zárubne.  
Stropný zdvihák má na prechod cez dvere prehupový systém. 
  

Užitočný je stropný zdvihák najmä v kúpeľni, kde za vás vyrieši presun do vane a sprchy 

A to všetko bezpečne a ľahko. 


Sme dodávateľom kvalitného stropného zdvíhacieho systému od Dánskej spoločnosti Ergolet.

 

Zanechajte kontakt, zavoláme Vám

Vyplnením a odoslaním tohto formulára nám udeľujete Váš súhlas so spracúvaním osobných údajov. Dočítajte sa viac o ich ochrane.
verify

* Tento údaj je povinný